fbpx

06.09.2023

Põhja-Eesti toiduvõrgustiku tegemised septembris

Triiphoonete päevast, Palmse lillkapsas

September startis meie jaoks väga kiires tempos, sest kohe kuu alguses toimus toiduvõrgustiku suursündmus, Avatud triiphoonete ja aedade päev! Kuigi tagasiside kogumine ja analüüs veel pooleli, saame esialgsete emotsioonide põhjal öelda, et ÕNNESTUS! Meie piirkonna leidis üles paartuhat külastajat, aitäh kõigile, kes meile külla tulid ja loomulikult suur aitäh kõigile 24 ettevõttele, kes külalisi võõrustasid! Tundub, et rahvale meeldis kombinatsioon aiast, toidust, ja siis miskit põnevat sinna juurde, oli selleks siis maalimine, tunnelkasvuhoone koos lammastega või hoopis küülikud. Halliktoa talus kujunes tõeliseks hitiks lavendli limonaad. Mare-Uuetoal aga valiti uhkemaid kõrvitsaid. Kindlasti tahame sündmust ka järgmine aasta korraldada, millal ja millised saavad olema uuendused, sellest juba uue aasta alguses.
Kes nüüd triiphoonete päevale ei jõudnud, siis seadke sammud Jänedale, sest juba sel laupäeval, 9. septembril toimub seal Jäneda sügislaat. Põhja-Eesti toiduvõrgustiku leiate Musta Täku Talli juurest.
21-22 september külastab meie piirkonda Tartu toiduvõrgustik, külas käiakse meie märgisekandjatel, tutvustakse meie toodete, teenuste ja võrgustiku tegevustega.
Vahepeal on meie võrgustikuga liitunud ka kaks uut märgisekandjat:
Ahisilla Taluaed, kes pakub rohumaakanade mune ja köögivilju;
Eduorg OÜ, Niiduveere talu, kelle koduleib viib keele alla!
Mõlemad uued ettevõtjad leiad laupäeval Jänedalt, meie toidualalt.
2. septemberil olid meie toiduettevõtjad piirkonda esindamas Haapsalu Gurmeeturul. Kohal olid VildiVilla, Laastu mesi ja Taimne Talu.
Lisainfot meie tegemiste kohta saab projektijuhilt, eha@arenduskoda.ee
Põhja-Eesti toiduvõrgustiku tegemisi toetab Euroopa Leader programm

Jaga: