fbpx

Eduorg OÜ, Niiduveere talu

Niiduvere talu, Villavere küla, Viru-Nigula vald

Märgise tunnistuse kehtivus: 31.08.2023-31.08.2026

Põhja-Eesti märgis on antud Niiduveere seemneleivale.

Oma koduleiba on meie 5liikmeline pere söönud juba üle 10 aasta. Olen seda külakostiks viinud ja kingikotti pistnud. Värske koduleib on väärt toit igaühe jaoks.
Retsept on aja jooksul ise veidi muutunud, kuid selle tulemusel valmib tasakaalus maitsetega pehme ja õhuline rukkileib. Hindan kohalikku toorainet väga, aga kohalikku jahu pole kuskilt võtta. Kohaliku meki saab leib aga juurde alati. Kevadel lisan leiva sisse karulauku, mida on Kunda külje all hektarite kaupa. Valmistan maitsevõid karulaugu ja enda aiaürtidega. Kui teen küüslauguleiba, siis lisandid ikka oma koduaiast.
Kui rukkileiba sõtkuti vanasti käsitsi, siis olen sama meelt, et leiba tuleb sõtkuda käsitsi ega tohi tehnikat ligi lasta. Oma koduköögist tulev värske leivalõhn ja aurav päts söögilaual on parim hommikune emotsioon kogu perele.
Minu koduleiba on tellinud ka Viru-Nigula vald meenekingitusena.
Olen toidupärimuse edasikandja- meie pere üle 100 aasta vanuse taluköögi seinad on leivalõhnast läbi imbunud ja tunnen ääretut uhkust, et minu leivad on paljude teistegi söögilauadele jõudnud.
Leiba saab tellida meie virtuaalse müügileti ehk Facebooki Messengeri kaudu
Müün ka kohalikel laatadel: Viru-Nigula jõululaat, kevadlaat, Kunda merepäev, koolilaat, Sõmeru maaelufestival.

Eduorg OÜ, Niiduveere talu

Kontaktisik: Maarika Veski

Tel: 372 5218130

e-post: maarika@veski.eu

Koduleht: http://niiduveere.ee

Jaga: