fbpx

07.09.2021

Põhja -Eesti toidupiirkonna nädalauudised nr. 16.

Käimas on Eesti toidu kuu. Meie tähistame seda 11. septembril toimuval Jäneda sügislaadal, kust leiab ka Põhja-Eesti toidu turuala. Võimalus on tutvuda ja osta tooteid meie märgisekandjatelt: Taali Mesi ja Laastu Mesi.  Köögivilja pakuvad Alt-Kirjapi talu ja Vinkymon, kelle põhirõhk on küll ebaküdoonial, esmakordselt tuleb ta laadal välja ka ebaküdoonia jäätisega. Kitsejuustu ja lambavorsti saab soetada Mäehansu talult, Koduvutid toob müügile vutimunad. Vildi Villa pakub põnevaid küpsetisi. Vahva Maius aga pastilaad. Joogipoolise eest hoolitsevad Valgejõe Veinivilla ja Veldi ja Tütred. Selle aasta töötoad viib läbi Natural Chaga meeskond, kes pakub musta pässiku tooteid ja võimalust ka ise musta pässiku jooki valmistada. Mõnusa meeleolu loovad platsil tegutsev kohvik ja lõõtsapilli mängija Priit Laatre. Eesti toidukuu üheks fookuseks on sel aastal meie oma õun. Jänedal saab õunu osta kui ka külastada Rebase talu õunanäitust. Seega tasub sammud sel laupäeval Jänedale seada.

Eelmise nädala lõpus avanes Parima talutoidu valimise konkurss, kus üheks kategooriaks on ka parim Põhja-Eesti toode. Pikemalt saab konkursist lugeda siit!

Lugemist meie toidumärgise kandjatest leiab 4. septembri Virumaa Teatajast.

Maitseteaasta kahvel on sedakorda Vildi Villas, mõnusas käsitöö ja kohaliku toidu kohvikus. Kohviku leiate Harjumaalt, Arukülast!

Lisainfot meie tegemistest saab eha@arenduskoda.ee ja loomulikult meie kodulehelt.

Jaga: