fbpx

02.09.2021

Parima talutoidu valimise konkurss!

Eestimaa Talupidajate Keskliit kutsub juba kuuendat aastat talunikke üles esitama oma tooteid parima talutoidu konkursile. Eesmärgiks on tõsta esile kohalikku talutoitu, edendada maaelu ja tunnustada talunike tööd.

„Konkurss on iga aastaga järjest populaarsem, uudsete maitsete ja põnevate kooslusega üllatajaid on järjest enam,“ ütles Taluliidu projektijuht Gelis Pihelgas. „Eelmisel aastal esitati konkursile 81 toodet, kõige populaarsem kategooria oli talujuustude kategooria, kuhu esitati suisa 15 toodet“ lisas Pihelgas.

Käesolev aasta on Põhja-Eesti maitsete aasta, selle piirkonna parimale antakse välja eriauhind. Eelmisel aastal oli fookus Läänemaal, parimaks tooteks valiti Tammejuure Mahetalu kooritud kanepiseemned.
2021. aasta parim talutoit selgitatakse välja järgnevates kategooriates:
Parim piimatoode
Parim juust
Parim pagaritoode
Parim alkoholivaba jook
Parim valgutoode
Parim maius
Parim tervisetoode
Parim alkoholiga jook
Parim lisand
Parim Põhja-Eesti toode
Kategooria võitjate hulgast selgitatakse välja ka konkursi üldvõitja, kes pälvib tiitli „Parim talutoit 2021“. Eelmisel aastal pälvis tiitli Andre juustufarm tootega “Andre Prima Old”.
Parim talutoit 2021 võitjad tehakse teatavaks sügisel toimuval talunike tänuüritusel. Hindamiskomisjon valib parimaid tooteid 28. septembril Tallinnas Scheeli restoranis.
Konkursil osalemiseks palume registreerida oma tooted hiljemalt 18. septembriks siin.
Lisainformatsioon:
Gelis Pihelgas
Tel. +372 553 1571
E-post: info@taluliit.ee
Eestimaa Talupidajate Keskliit
www.taluliit.ee
www.talutoit.ee
www.agroturism.ee

Jaga: