fbpx

20.04.2023

Seikle Eesti Veinitee hooaja avamisel Põhja-Eestis

Eesti Veinitee avab 29. aprillil uue hooaja ja kutsub huvilisi külla. Kõik Põhja-Eesti veinimajad kannavad uhkusega ka Põhja-Eesti kohaliku toidu märgist, pidades oluliseks kodulähedast toorainet ning omavalmistatud käsitööveini puhtust ja ehedust.

Eesti Veinitee avab hooaja - osaleb tervelt 17 veinimaja 20st.

Kõigis veinimajades ootavad külalisi aga tasuta täistunniekskursioonid, mis tutvustavad tootmist ja Eesti veinikultuuri. Kõigis majades on võimalik tooteid degusteerida ja kaasa osta. Lisaks ootab kõiki (täiskasvanud) külastajaid üllatus – aga mis täpselt, seda peab juba kohapeal kogema. Uksed on avatud kell 11-17.

 

Põhja-Eesti veinituuril võid külastada neid veinimaju:

 

Aru Mõis Kõrvemaal – lisaks ülaltoodud programmile avatakse kell 12.00 pererahva maalide näitus “Reisikiri” ja kell 18.30 toimub Hooaja avamise veiniõhtusöök peakokk Ellery Powelliga ettetellimisel. Õhtusöögil osalejatele ka kevadine kontsert Ivonnalt koos sõpradega. Avatud ainult 29.04.

 

Habaja Viinavabriku Kose kandis ja vaid mõni kilomeeter Tartu maanteelt – avatud nii 29. kui 30.04. White Guide restoranijuhi poolt soovitatud õuekohvikus pakutakse kiviahjupitsat, uudistada saab fotograafist perenaise näitust.

 

Valgejõe Veinivilla Lahemaal – avatud nii 29. kui 30.04. Lisaks avatud veinikeldrile tähistatakse hooaega vanasõidukite näituse, akustilise kontserdi ja külalaadaga. Külalistele pakutakse pannkooki.

 

Vaata sündmust Eesti Veinitee kodulehel.

Jaga: