fbpx

31.08.2021

Põhja-Eesti toidupiirkonna nädalauudised nr. 15

Alustuseks on meil hea meel teada anda, et nädal on toonud kaasa kolm uut märgisekandjat. Põhja-Eesti kohalik toidumärgis on antud Rakvere Talupoele ja kahele pereettevõttele: Veldi ja Tütred ning LJ Foods. Viimane toodab oma Kivimurru talus kombuchat ehk teejooki. Kombucha on seedimist soodustav, maitsev jook, mis sobib nii toidu kõrvale kui ka niisama joomiseks.  Veldi ja Tütred pakuvad aga naturaalseid, kääritamise teel valminud kalja ja õlut ning lisaks valmistavad väga maitsvaid saiakesi ja kooke. Veldi ja Tütred on oma toodanguga väljas ka Põhja-Eesti toidualal Jäneda laadal, seega hea võimalus tulla ja nendega tuttavaks saada.

Nädala lõpus, 4. septembril ootame teid aga rahvusvahelise metsa matkaraja avamisele  kaunis Lahemaa looduses. Lisaks matkamisele saab maitsta ka head, kohalikku toitu. Vaata lähemalt siit!

Natuke lugemist ka. Virumaa Teataja 21. augustil ilmunud numbris kirjutas Piret -Saul Gorodilov külalislahketest taludest  .

Maitseteaasta kahvel on sel nädalal rändamas Anijalt Vildi Villasse. Vildi Villa on armas väike kohvik koos käsitööpoega. Soovitame külastada, lähemalt vaata siit!

Lisainfot meie tegemiste kohta saab projektijuhilt, eha@arenduskoda.ee

 

Jaga: