fbpx

10.08.2021

Põhja-Eesti toidupiirkonna nädalauudised nr.12

Alanud nädal on meie jaoks arutelude ja nõupidamiste nädal. Juba homme, 11.augustil on koos Põhja-Eesti kohaliku toidumärgise hindamiskomisjon. Jutuks tuleb meie märgise taotlemise protsess ja kriteeriumid, eesmärgiks muuta märgis ettevõtjatele senisest veelgi kättesaadavamaks, teisalt leida uusi võimalusi märgisekandjate omavahelise koostöö soodustamiseks. Lisaks külastame ka uusi märgisekandjaid (Nõmme talu, Kangru Talutoit ja Aabla Mesila) kellele anname üle tunnistused.

Sel nädalal võtame kokku ka oma esimese Avatud triiphoonete ja aedade päeva tulemused. Vaatamata vihmasele ilmale jagus külastajaid siiski kõikjale. Karepa Ravimtaimeaia perenaise Katrini sõnul jõudsidki kohale taimedest tõeliselt huvitatud inimesed. Halliktoa perenaise Külli sõnul jätkus meeleolukas päev neil hilisõhtuste tundideni. Veinivillasse jõudnud pagesid vihma eest kohe katuse alla ja nautisid veinide degusteerimist. Kolga mõisas toimusid põnevad arutelud mõisaarhitektuurist, lisaks imetleti aedu nii Sagadis, Palmses kui Karla küla aiandustaludes (Sadevälja, Roogoja, Roosoja, Tõnis puukoolis).

Oma sügisesed plaanid paneme paika projekti meeskonnaga 16. augustil, mil külastame Rakvere talupoodi ja peame nõu Lontova Külalistemajas. Mida oodata meie sügiskalendrist, sellest pikemalt juba järgmises uudiskirjas.

Maitseteaasta kahvel rändab sel nädalal Anija mõisa ja peatub seal paar järgmist nädalat. Meie soovitame teil kõigil nautida viimast suvekuud ja külastada Põhja-Eesti toredaid ettevõtteid. Lisasoovitusi leiab siit! 

Ühtlasi on valminud ka Eesti suveõunad, üheks võimaluseks on neid hankida Rebase talust. Pildil Rebase talu peremees oma aiast õune korjamas.

Lisainfot meie tegemistest saab projektijuhilt eha@arenduskoda.ee

 

Jaga: