fbpx

28.05.2021

Maitsete aasta 2021 esindab Põhja-Eesti roogade maitset

Homme avatakse Oandu külastuskeskuses pidulikult Põhja-Eesti maitsete aasta. Avaüritusel annab maaeluminister Urmas Kruuse üle 2021. aasta toidupiirkonnaks valitud Põhja-Eesti piirkonna esindajale üle sümboolse rändkahvli.

Maitseteaasta sümboliks on kahvel, Harmoonikumi pagarid tegid sellel puhul kahvlid küpsisest!

“Tänavu anname toidupiirkonna tiitli ehk suure vineerist rändkahvli üle juba kuuendat korda. Valides igal aastal uue toidupiirkonna, saame esile tõsta Eesti erinevate kohtade ja kantide toitu ning suudame anda olulise panuse kohaliku majanduse elavdamiseks just maapiirkondades. Loodame, et Põhja-Eesti kasutab oma võimalust hästi ja selle piirkonna maitsed saavad eestimaalastele veelgi tuttavamaks,” lausus maaeluminister Urmas Kruuse.

Ministri sõnul on kõik senised toidupiirkonnad olnud täiesti enda nägu. Mõni piirkond on silma paistnud suurte toidusündmustega, mõnes piirkonnas on olnud palju väikeseid tublisid toidutootjaid, mõnel samas tugevad söögipakkujad ja kohvikukultuur. Toidupiirkondadest on tõuke saanud uued traditsioonid ja algatused, nagu näiteks Peipsi toidu tänav või Hiiumaa Vananaistesuvi.
“Täname Haapsalu ja Läänemaa maitsete aasta eestvedajaid, kelle ülesanne oli mullustes erakordsetes oludes maitsete aastat korraldada,” sõnas Urmas Kruuse. “Aasta toidupiirkonnaks saamine pole tiitel ainult üheks aastaks, vaid tunnustus toidukultuuri valdkonnas tehtud töö eest ning samuti võimalus edasiseks arenguks.”
Põhja-Eesti kohaliku toidu märgise kandjaid ühendab tunnuslause “Paepealsed maitsed”. “Usume, et meie pinnasest saab alguse kohaliku toidu ja joogi eripära. Kutsume kõiki üles seda avastama ja ära tundma,” sõnas Põhja-Eesti maitsete aasta esindaja Eha Paas.
Põhja-Eesti maitsete aasta ootab külastajaid põnevatele toidukultuuriüritustele, kooskokkamise õpitubadesse, avatud triiphoonete ja aedade päevale koos lahkete võõrustajate ja huvitavate maitsetega. Vihjeid Põhja-Eesti maitsete kohta pakutakse meie veebilehel
Toidupiirkonna valimise eesmärk on tugevdada piirkondi läbi toidukultuuri. Toidupiirkonna tiitlit on kandnud ja varasematel aastatel oma maitsetega meie toidulaudu on rikastanud Hiiumaa, Peipsimaa, Pärnumaa, Vana-Võromaa ning viimati Haapsalu ja Läänemaa.

Kontakt: Eha Paas , eha@arenduskoda.ee

Maitseteaastat toetab Eesti maaeluministeerium.

Jaga: