fbpx

18.11.2023

Ehedad jõulukingid ja -elamused Põhja-Eesti toiduettevõtjatelt

Kohe-kohe ongi käes jõuluaeg! Kaunis ja perega olemise aeg toob aga ka kaasa küsimuse, mida siis ikkagi kingikotti pista. Põhja-Eesti toiduvõrgustik julgustab tegema toiduelamust pakkuvaid kingitusi.

Pildil jõuluaeg Sagadi mõisas. Foto: Sagadi mõis

Söödav-joodav kingitus toetab keskkonnahoidlikku mõtteviisi ja tekitab peoõhkkonnas jutuainet. Meie märgisekandjate jõulupakkumisi saab nii koju tellida kui ka jõuluajal oma lähedastega põhjarannikule nautima tulla. Et sul oleks lihtsam valikuid teha, vaata meie soovitusi!

Jõuluaeg uhkes mõisas

Meie piirkonna maamärgid on uhked mõisad ja ajalooliselt on just Virumaa olnud tähtsaimaks viinapõletamise piirkonnaks. Ka täna on võimalik saada osa mõisate miljööst ja toidust ning tutvuda Moe Külastuskeskuses viinatootmise ajalooga.

 

21.12.2023 toimub Moe Külastuskeskuses jõulupidu „JÕULUD ON MOES!“. Teid on ootamas maitsvad toidud, muusikat teevad Artur Raidmets ja Peeter Kaljumäe. Uuri täpsemat infot!

 

Muinasjutuline Palmse mõis pakub suurepäraseid võimalusi jõuluaja kordumatult kauniks muutmiseks. 16. detsembril kell 10-16 ootab jõuluvana koos oma päkapikkudega Palmse mõisa jõulumaale peresid. Vaata lähemalt!

 

Sagadi mõisa kokad on kokku pannud jõulumenüü ja ootavad lapsi osalema Metsarahva jõuluootuse programmis. Lisaks on kavas veel mitmeid vabaajategevusi.

 

Anija mõisas on aga tulemas mitmeid jõuluteemalisi töötubasid. Mõisa tulles tasub kindlasti põigata läbi ka Anija Mõisakohwikust.

Vihula mõisa tulevad detsembrikuus kontserte andma mitmed tuntud artistid: Paul Neitsov, Maarja-Liis Ilus, Jaan Sööt, Jarek Kasar jt. Aastalõpu meeleolukal peol esinevad Koit Toome, Sepo Seeman ja Silvia Ilves. Vaata kontsertide kohta lisainfot.

 

Ehedad elamused jõuluturu-reisi, talugurmee ja kodurestoraniga

 

Lahemaa Ökoturism on aga sedakorda otsustanud inimesi viia hoopis Tallinna vanalinna, tulemas on kaks jõulureisi algusega Rakverest ning Paidest ja Viljandist.

 

Eesti põhjapoolseim veinitalu Valgejõe Veinivilla ootab külla jõulupidu pidama ja ise kingitusi pudelisse villima. Mõnusa jõulu- või aastalõpupeo pidamiseks saab meilt tellida ka veinidega sobitatud mitmekäigulist talugurmee õhtusööki, eksklusiivset ilma elektrita õhtusööki, kus kõik toidud valmivad elektrita või siis lihtsalt tulla külla degusteerima rahvusvaheliselt tunnustatud puuvilja-, marja- ja viinamarjaveine. Küsi pakkumist info@veinivilla.ee, vaata lähemalt Veinivilla kodulehelt või Facebookist.

 

Pere või sõprade ühise ainult sinu seltskonna restoranielamuse aga saab Kodurestorani MerMeri külastades. Kindlasti broneeri eelnevalt aeg!

Meie toidutootjad on sinu jaoks valmistanud head ja paremat

Laastu Mesi ainulaadsed meepärlid: marmelaadikommide assortii ja kummikommide assortii on just selleks, et kingikott oleks eriline, tervislik ja mesiselt magus ning muudaks iga väiksemagi kingituse maitseelamuseks. Kui sa soovid, et need hoole ja armastusega valmistatud käsitöökommid rikastaksid ka sinu kingikotti, siis anna aegsasti teada kuupäev, millal soovid komme kätte saada. Nii saame oma kommide valmistamisel arvestada sinu soovidega. Võimalus tellida ka mett. Täpsem info ja kontaktid kodulehel või Facebookis.

 

Väike-Maarja lähedal asuva Taimse Talu perenaine Eva-Liisalt saab aga tellida vegan piparkoogitainast ning valmistoodetena võilillemett ja marjast juustumoosi. Tellida saab otse perenaiselt.

 

Vinkymoni sahvrist saab kokku panna tervisliku jõulupaki – ebaküdoonia maiused ja limonaad, soolasearmastajatele sobivad küüslaugukrõpsud. Sobivad tooted leiab Vinkymoni kodulehelt.

 

Toomihkli talu Emumäe kauplus pakub lähenevatele pühadele mõeldes kinkekomplekte: suur kinkekott, väike kinkekott ja kinkekast teraviljatoodetega. Kõik on kohalikud tooted ja kohalik käsitöö. Komplekti hind tuleb soodsam kui samad asjad eraldi ostes. Pakid komplekteeritakse vastavalt ostja soovile. Kaupluses on mõned näidisvariandid alati saadaval. Lisainfot ja tellida saab peremehelt Meelis Mitt 50 23443, uudistas poe veebilehte.

 

Alati sobiv kingitus on mesi, mida pakub meie märgisekandja Lahemaa Mesi. Lisaks meele on toodeteks meesegud ja huulepalsam. Tellimine talu veebipoest.

 

Jõuluajal, kui õues külm, on õhtul ikka hea teed juua. Raadiko Talul on tänavu pakkuda maasika-piparmündi teed 10-grammistes pakkides, hind vaid 3 eurot pakk. Tellida saab talu e-poest. Väga suure valikuga teid ja ürte pakub Karepa Ravimtaimeaed.

 

Mis on jõulud ilma koduleivata? Tallinna lähedal Jüris tegutseb Maheleiva kohvik-pagarikoda. Pererahvas ootab sind mitme ekstra jõuludeks kokku pandud eripakkumisega. Koduleiba küpsetab ja pakub ka Kai Koduleivad. Teda leiab nii Viimsi kui Kuusalu taluturgudelt. Koduleiva tegemise õpetust jagab Kai ka oma kodulehel.

 

Natural Chagal on pakkuda nii tavatooteid kui ekstra jõulupakkumisi. Klassikalise musta pässiku eliksiiri 250ml saab endale hinnaga 6€/ pudel.

Põhja-Eesti toiduvõrgustiku tegemisi toetab Euroopa Leader programm.

Jaga: