fbpx

Tartu turuhoone, Vabaduse puiestee 1

23.veebruar 2022

Põhja-Eesti toit Tartus, Eesti Maitsed Turuhoones sündmusel!

Vahetult enne Eesti Vabariigi aastapäeva toimub Tartu Turuhoones traditsiooniline Eesti Maitsete sündmus. Tänavu on kohal ka Põhja-Eesti maitsed. Tartus pakuvad oma toitu:
Loodussahver OÜ, toodeteks on külmkuivatatud marjad ja seened. Uue põneva tootena on turule toodud ka külmkuivatatud kuusevõrsepulber. Kuusevõrsed on väärt koostisosa smuutide valmistamisel ning liha- ja kalaroogade maitsestamisel. Meega maitsevad pisut hapukad kuusevõrsed lihtsalt imeliselt.
Lääne-Virumaal asuv pereettevõte LJ Foods. Perenaine Liis: “Teeseenejoogini jõudsime tänu oma vanaemale, kelle käest saime esimese teeseene, millest hakkasime jooki tootma. Kombucha on klassikalise teeseenejoogi rahvusvaheline nimetus. Oleme tavalisele teeseenejoogile lisanud maitseks marju, taimi ja koori. Joogid ise on valminud käsitööna loomuliku käärimise abil. Marjad on enamasti oma või sugulaste aiast, taimed (nõges, piparmünt, angervaks) samuti oma kandist. Kääritatud teeseenejook on seedimist soodustav ning maitsev jook toidu kõrvale ja niisama joomiseks. Seda on ohutu juua ka lastel, aga jälgida tuleks kogust, et see kõhule liiga ei teeks.”
Natural Chaga OÜ valmistab laias valikus puhtaid Eesti musta pässiku tooteid – musta pässiku tõmmist, teed, tinktuuri, lahustuvat musta pässikut ja kapsleid. Enamus tooted on mahetunnustatud ja Natural Chaga OÜ on katusorganisatsiooni Organic Estonia liige. Lisaks on valikus kuivatatud musta pässiku pulber ja tükid. Kogu tooraine on säästlikult korjatud Eesti metsade mahealadelt, tooted on valmistatud käsitsi väikestes kogustes ega sisalda säilitus- ja ega muid lisandeid. Natural Chaga on ainus ettevõte Eestis, mis pakub Eestis valmistatud 100% lahustuvat musta pässiku ekstrakti. Lahustuv must pässik valmistatakse kontsentreeritud tõmmise külmkuivatamisel tagasi pulbriks. See on 8 korda kontsentreeritum kui toores must pässik ning biosaadav inimorganismile pulbri kujul (erinevalt toorest kuivatatud musta pässiku pulbrist).
Vinkymon OÜ kasvatab mahedalt põhiliselt küüslauku ja ebaküdooniat, vähemal määral muid köögivilju. Kõik tooted valmivad käsitööna. Tooted Ebaküdooniakrõpsud, ebaküdooniamaius, ebaküdooniasiirup, ebaküdoonia toormahl, puhastatud pakendatud ebaküdoonia. Küüslaugupulber, küüslaugusool, küüslaugukrõpsud, kooritud küüslauk. Ebaküdoonia limonaad on tõeline laste lemmik!
Kõike näid häid ja tervislike maitseid saab endale soetada 21-23 veebruar Tartu Turuhoonest ja loomulikult otse ettevõtjatelt. Lisainfot sündmuse kohta saab nende FB lehelt!

Jaga: