fbpx

Kultuurikatel, Tallinn

2.aprill 2022

Põhja-Eesti toit Leivafestivalil Kultuurikatlas 2.-3. aprillil

Tule Kultuurikatlasse Leivafestivalile! Põhja-Eesti kohalik toit ootab. Osale meie Facebooki-mängus ja võida tasuta piletid!

 

Selle aasta maitseid pakuvad:

 

Kai Koduleivad – leivad on valminud perenaise Kai poolt, Kupu külas, Kuusalu vallas, Harjumaal. Toodeteks on nii traditsiooniline rukkileib kui erinevate maitsetega leivad: seemneleib, puuviljaleib, küüslauguleib, singileib. Kõik leivad valmivad juuretisega. Kai jagab lahkelt oma kodulehel ka leiva valmistamise õpetust ning retsepte.

 

VildiVilla – toob leivafestivalile Parim talutoit 2021 konkursil parimaks valitud pagaritoote – odrakaraski jõhvikate, aniisi ja tumeda šokolaadiga. Oder on ka üks Põhja-Eestile iseloomulike tooraineid ja odrajahust valmistatud paistekakku ehk karaskit võib pidada üheks meie põlisemaks roaks. Lisaks võidukaraskile pakub VildiVilla ka traditsioonilist karaskit ja erinevaid võideid ning moose, mis sobivad panna nii karaski kui leiva peale. 

 

Veldi ja Tütred – on Lahemaal asuv ühepere-pruulikoda, mis tegutseb aastast 2015. Jätkuvalt on eesmärgiks pruulida kvaliteetseid ja naturaalseid tooteid. Meskimisevesi kuumutatakse ikka elaval tulel ja kasutatakse looduslikke koostisosi. Põhja-Eesti maitsete selgus ja puhtus on esindatud igas elavas õlles. Leivafestivalil pakutakse nii õlut kui kalja. 

 

Leivafestival toimub 2.-3.04 algusega kl 10:00 Kultuurikatlas.

 

 

Jaga: