fbpx

Anija mõisa, Anija, Harjumaa

1.märts 2023

Paepealsed maitsed – teenuste disainiprotsess jätkub lahenduste tutvustamisega!

Projekt Põhja-Eesti toidukultuur – Paepealsed maitsed! disainiprotsessi raames on toimunud kaks seminari, lisaks töötasid meeskonnad kodus ja 1. märtsil tulevad Anijal tutvustamisele meeskondade lahendused.

Projektis läbiviidavate disainiseminaride eesmärgiks oli töötada välja lahendused meie piirkonna toidu kättesaadavuse parandamiseks. Seminaride tulemusel valmis igal osalejatest moodustunud meeskonnal parendatud/uus teenusekontseptsioon (prototüüp) ehk lahendus mingile toiduteemalisele väljakutsele. Osalejad said seminarides ülevaate teenuste disaini põhimõtetest, protsessist ja meetoditest. Seminarid viis läbi Gerda Mihhailova, kes on õpetanud koolitaja ja õppejõuna teenusedisaini metoodikat üle 10a. ning töötab Tartu Ülikooli Pärnu kolledžis „Teenuste disaini ja juhtimise“ magistrikava programmijuhina.

Seminaride fookus oli väga praktilise suunitlusega – teenuste disaini protsess mängiti kahe õppepäeva (25.jaanuar, 8.veebruar) jooksul grupitöödena algusest lõpuni läbi. Koolituspäevadel vaheldus teooria praktiliste grupitöödega, et osalejatel tekiks lisaks teadmisele ka praktiline kogemus teenusedisaini meetodite rakendamisest. Õppetöö toimus väikestes alagruppides – iga grupp tegeles ühele toiduteemalisele väljakutsele lahenduse leidmisega läbi kõigi koolituspäevade. Kokku töötasime viies grupis, meeskonnad moodustusid koostöös ideeautoritega. Disainima hakati järgmistel teemadel:
1. Paknikud – Põhja-Eesti piknikupakid Lahemaal.

2. Põhja-Eesti toidusaatkond Tallinna südames (algne idee oli Põhja-Eesti saatkond Jõuluturul 2023, laiendasime natuke)

3. Põhja-Eesti toidukingituste ühtne tellimissüsteem, sh. leida toimiv lahendus ka meie kodulehele. Siia on lisatud ka Väike-Maarja taluturu idee kingipakkidesse retseptivoldikute lisamine.

4. Kogukonnapoe rajamine Kundasse

5. Vergi-Võsu-Eisma Otse Tootjalt Tarbijale kaubakohtumistele hoo juurde andmine läbi kohtumise muutmise suursündmuseks: kohtumistest kujundada suvekuudel mini festival.

Projekti kaudu on võimalik lahendusi toetada kokku kuni 13 000 euroga. Mida ja kui palju toetatakse, otsustatakse peale 1. märtsi esitlusi.

Koolitusele palume registreeruda 27. veebruariks, 2023 võttes ühendust projektijuhiga.
Lisainfo: Eha Paas, telefon 5170214, eha@arenduskoda.ee

Jaga: