fbpx

OÜ Rohemaja

Kotka-Jaani talu, Ridaküla, Kadrina vald, Lääne-Virumaa

Märgise tunnistuse kehtivus: 15,12.21-15.12.2024

Ettevõte pakub erinevaid mündisegusid ja sidrunimelissi.
Inimesed on läbi aegade armastanud münti ja selle maitset, mündi kasutamise kogemus on mõõdetav tuhandete aastatega, millest annavad tunnistust Egiptuse iidsed raidkujud ja -kujutised. Antiikses Kreekas ja Roomas pruugiti münti leebe rahustina, õnnetunde tekitamiseks ning kaitseks kurjuse vastu. Ka Eesti inimene otsib tihti abi taimedest, eriti hinnatakse münti tema maitseomaduste tõttu.
Lisaks laialt tuntud piparmündile ja sidrunmelissile kasvatame ka vähem tuntud münte nagu: õunmünt, šokolaadimünt, väärismünt, mis on inimestes suurt huvi äratanud.
Enamus oma töödest teeme käsitööna, sest mida vähem on taimi masinatega töödeldud, seda paremini säilivad nende omadused ja seda kasulikumad on nad inimesele. Taimed korjatakse põllult käsitsi, sirbiga lõigates. Sealt edasi tuleb viia taimed kuivatisse ning kuivatatud taimedelt tuleb lehed varre küljest eemaldada, selleks masinaid ei kasutata.
Mündid ja sidrunmeliss on ühed väekamaid ja võimsamaid taimi meie koduaias. Õhtul joodud münditee meega soodustab magamajäämist, viib ära masenduse ja närvilisuse. Padja alla pandud mündilehtede kotike annab hea une ja aitab paremini välja puhata. Melissil on näiteks nii rahustav kui ka virgutav toime. Nõrk leotis on rahustava ja tugev lahus ergutava toimega. Kui inimesel on halb seedimine, siis võiks söögijärgselt juua tassikese melissiteed, sellest seedimine paraneb, koolikud ja kõhugaasid mööduvad. Kõhuvaevad, mis on tingitud närvidest, saavad melissiteest leevendust. Mündilehtede mälumine vähendab hambavalu ja värskendab hingeõhku. Arvatakse, et mündioksake töö-või õppelaual suurendab vaimseid võimeid, parandab mälu, lisab inspiratsiooni, puhastab meelt, aitab hirmu ja masenduse vastu. Münt kaitseb kurja silma eest ning vähendab alkoholi mõju.

 

Märgis on antud taimeteedele: Piparmünt, sidrunimeliss, väärismünt, õunamünt ja šokolaadimünt.

OÜ Rohemaja

Kontaktisik: Gete Kütt

Tel: +372 56667088

e-post: gete.jersova@gmail.com

Koduleht:

Jaga: