fbpx

Moe Peenviinavabriku muuseum ja külastuskeskus

Tööstuse Moe küla Tapa vald Lääne-Virumaa 45005

Märgise tunnistuse kehtivus: 13.04.23 – 13.04.2026

Märgis on antu Moe kangetele alkoholitoodetele ja tootmise tutvustamisele ning degusteerimisele.

 

Kogu mõisakompleks ja selles pakutavad tooted ja teenused väljendavad Eesti joogi tootmise 500-aastast ajatelge.
Moe OÜ toodab:
• viina (Moe 1886, Moe Mahe 1886, Silver Swan, Silver Swan Pure Rye, Sangaste Rukki Viin,rukkilinnase viin J.J.Kurberg Rukis),
• käsitöö maitseviina (J. J. Kurberg Pipar, J. J. Kurberg Kuldjuur, J. J. Kurberg Kanep, J. J. Kurberg Rukis, J. J. Kurberg Humal),
• teraviljabrändit (Handsa, Handsa Hõbe, Handsa Vask, Samogon Rukis, Samogon Nisu),
• džinni ja napse (Musta Küüslaugu Handsa, Karulaugu Handsa, Astelpaju Sour, Pihlaka Sour Metsakohin, Mustsõstra Naps, Metspihlaka Naps, Põhjaranna Naps).
Moe OÜ üheks populaarsemaks tooterühmaks kangete alkohoolsete jookide seas on mahetooted.
Ettevõte on pööranud ja pöörab ka tulevikus palju tähelepanu toodete välimustele. Moe OÜ tooted on silmapaistvad ja teistest toodetest kergesti eristatavad. Toodete unikaalne ja stiilne välimus tekitab kliendis usalduse ning seega on kergem ka brändi luua ning tarbija teadvuses püsida.

 

Moe Mõis MTÜ
Mõisas tegutseva Eesti Alkoholi- ja Karastusjoogitööstuse teemapargi muuseumi eesmärk on hoida unikaalset mõisa- ja tööstusajaloolist pärandit ning tutvustada seda kaasaegsel moel. Teemapark pakub ehedat ja terviklikku elamust 500-aastase ajalooga mõisa väiketootmisest. Just viinatootmine pani aluse Eesti mõisate hiilgusele ning Moe oma tänaseni töötava viinavabrikuga on kõige õigem koht ajalooliste traditsioonide tutvustamiseks.
MTÜ roll on pakkuda külastusprogramme ning töötubasid, mis õpetavad valmistama erinevaid jooke, mida valmistati kuni 500 aastat tagasi. Jookide valmistamisel kasutatakse kohalikku tooriainet.

Moe Peenviinavabriku muuseum ja külastuskeskus

Kontaktisik: Kertu Karus

Tel: +372 58545447

e-post: anu@moe.ee

Koduleht: www.moe.ee

Jaga: