fbpx

Maheleib OÜ

Aruküla tee 55, Jüri, Harjumaa

Märgise tunnistuse kehtivus: 9.10.2023-9.10.2026

Märgis on antud Maheleiva pagari ja kondiitritoodetele.

Maheleiva lugu: 20.sajandi alguses avas Mõisaküla linnakeses oma pagaritöökoja Liisa Liplap, kes küpsetas kõiksugu pagaritooteid, aga põhiliselt leiba. Liisa valmistas leiba nii nagu ikka talus oli valmistatud: tõi veskist rukkijahu (tol ajal muud jahu polnudki kui täisterarukkijahu, mis oli ka mahe, sest kunstväetised olid tol ajal tundmatud), lisas sellele eelmise päeva juuretise, vee ning soola ja suhkru. Mingeid masinaid Liisal ei olnud ja ta tegi kõik tööd käsitsi. Tema leib ja muud tooted olid tol ajal Mõisakülas tuntud oma hea maitse ja kvaliteedi poolest. Kui Liisa jäi vanemaks, siis ta ise ei suutnud enam pagaritööstust juhtida ja tema lapsed ei olnud ka huvitatud selle üle võtmisest. Siis Liisa sulges oma pagaritööstuse, et oodata uusi aegu ja uusi tegijaid.

Liisa oli minu, Ville Vallaste, vana-vana-vanaema. Minu vanaema jutud Liisa pagaritöökojast andsid mulle idee teha oma pagaritööstus. Meie pagaritooted valmistatakse kohapeal käsitsi nagu vanasti.
Teeme juuretisel põhinevat käsitööleiba kuid ka muid pagaritooteid nagu saiakesed, lisaks kondiitritooteid küpsistest kringlite ja kookideni.
Oma tooteid turustame e-poes, 12nes Selveris, Kiili OTTis.

Maheleib OÜ

Kontaktisik:

Tel: 5163968

e-post: info@maheleib.ee

Koduleht: http://www.maheleib.ee

Jaga: