fbpx

Hindreku talu mesila

Kooli 26//Hindreku, Kadaka küla, Rae vald, Harjumaa

Märgise tunnistuse kehtivus: 5.04.22-5.04.2025

Hindreku talu mesila on Eestis unikaalne selle poolest, et mesitarud on eriilmelised ehk meie mesilased elavad väikestes majades. Meil on oma Toompea loss koos Pika Hermanni torniga, kus ei puudu ka Eesti lipp, mis heisatakse hooaja alguses ja võetakse maha hooaja lõpus. Mesilased elavad nii eriilmelistes majades, veskis, kui ka kirikus. Kirikutorni tipust ei puudu ka kirikukell.
Mesilas on ka mesilaste teraapiamaja, kus inimene saab mesilapere peale pikali heita, hakkavad tööle inimese erinevad meeled.
Inimene tunnetab mesilaspere soojust ja mikrovibratsioone
Inimene kuuleb mesilaste suminat
Inimene näeb (läbi klaasi) mesilasi toimetamas
Inimene haistab eeterlike õlide ja taruvaigu lõhna
Mesilas on ka mesilaste hotell, kus on kaks korrust mesilasperede jaoks, esimesel korrusel on 12 peret ja teisel korrusel sama palju. Kokku elab ühes mesilaste hotellis 24 peret. Ka hotellis on võimalik inimestel istuda, kuulata, tunnetada ja haista mesilasi, mis mõjub inimesele rahustavalt ja ravivalt.
Juba kaugelt paistab Hindreku talu mesila reklaamtaru oma logoga. Reklaamtaru ei ole lihtsalt reklaam tee ääres, vaid seal elab sees mesilaspere, kes teeb oma iga päevaseid toimetusi. Et neid toimetusi ise oma silmaga näha, käib taru üks külg lahti- läbi klaasi on võimalik vaadata, kuidas mesilased peres toimetavad.
Kõik eriilmelised tarud, mesilaste hotell, teraapiamaja ja reklaamtaru on pererahva enda välja mõeldud ja ehitatud otsast lõpuni, arvestades mesilaste ning ka inimeste heaoluga.
Seda kõike on vaja ise kogeda, et tunnetada ja aru saada, kuidas kõik toimib.
Meile meeldib süüa oma kasvatatud toitu ja seda pakkuda ka teistele. See on kõige kindlam viis süüa puhast Eestimaist toitu.

 

Märgis on antu Mesinduse toodetele – mesi, õietolm, taruvaik, suir, mesilasvahast küünlad, kärjemesi.
Aia- ja põllusaadused- marjad, puuviljad, juurviljad, aedviljad ja nendest valmistatud saadused.

Hindreku talu mesila

Kontaktisik: Marju Lutt

Tel: +372 56566472

e-post: hindreku@hot.ee

Koduleht:

Jaga: