Põhja-Eesti toidumärgisega mesi on usaldusväärne

Mesinik peab olema usaldusväärne! Põhja-Eesti kohaliku toidu märgist kannavad mitmed mesindusettevõtjad, kelle toodetud mett täie kindlusega soovitame.

Kodumesi on Mageda VL OÜ kaubamärk, mille all pakub mett mesinik Leonella Sootaga Kuusalu vallas Kolga alevikus. Leonella on ka teistele mesinikele mentoriks, pakkudes mesilasperesid ja mesilasemasid ning koolitusi. Leonella toonitab, et Põhja-Eesti mesi on täiesti erinev Eesti muude piirkondade omast, sest siinne paepealne taimekooslus on
eripärane.

Lahemaa mesi on samuti pärit samast piirkonnast Palmse külast. Madis ja Andres Kalman teevad tublisti tootearendust - saadaval on mesi väikepakendis.

Taali Mesila asub Roelas Vinni vallas. Perekond Taali ettevõte on tuntud ja armastatud mahetootja juba alates 2000. aastast. Põhja-Eesti toidumärgist kannab mahe metsamesi kurkumi ja ingveriga.

Vinni vallas Viru-Jaagupis valmistab meetooteid Green Altee, kaubamärgiks Halliktoa. Oma talu meele lisab Külli Jürna erinevaid lisandeid nagu tšilli, viski, trühvel jm.

Fotod: tootjad ja Tanel Meos

Top