Tulemas on kohaliku toidu päevad lasteaedades ja koolides!

Arenduskoda koos Põhja-Eesti toiduvõrgustiku ja piirkonna lasteaedade ning koolidega korraldavad 10 kohaliku toidu päeva koolides ja lasteaedades. Meie soovime, et kohalik toit oleks piirkonna koolide ja lasteaedade toidulaual. Toidupäevadega tutvustatakse lastele, õpetajatele ja lastevanematele kohalikku toitu, sealhulgas kohalikke ettevõtteid ning nende tooteid.

Toidupäevad toimuvad veebruarist kuni maini. Mitmed lasteaiad ja koolid soovivad kohaliku toiduga tähistada Eesti Vabariigi aastapäeva. Õpitakse valmistama kohalikust toorainest suupisteid, et nendega katta siis pidulaud. Loodame, et toidupäevadel proovitu jõuab ka 24. veebruaril kodudes lauale.
Lisaks on tulemas erinevaid õpitubasid, näiteks Jänedal õpitakse valmistama karaskit, Tapal erinevaid kartuli- ja odraroogasid. Valminud toitude retseptid jõuavad Põhja-Eesti kohaliku toidu kodulehele. Võsul saavad lapsed ise tooteid valmistada, sealhulgas Põhja-Eesti kohaliku joogikonkursi ühe võidujoogi mürobalaani valmistamist. Vohnja lapsed lähevad uudistama Hõbeda kitsefarmi, Kiiu lastele õpetab Kai Valdma koduleiva valmistamist ning Marina Kaas pestotegemist. Võsupere lasteaia lastele jagavad teadmisi Kuusiku Loodustalu perenaised. Juttu tuleb erinevate aastaaegade toitudest.

Toidupäevad toimuvad:

  1. veebruaril ja maikuus Võsupere lasteaias, 18. ja 21. veebruaril Vohnja lasteaed-algkoolis, 20. veebruaril Kiiu Kiigepõnni lasteaias, 21. veebruaril Võsu ja Vihula lasteaias, 22. veebruaril Võsu ja Lehtse koolis, 15. aprillil Jäneda koolis, Maikuus Tapa koolis.

Lisainfo, Eha Paas, 5170214
Arenduskoja Põhja-Eesti kohaliku toidu projektijuht

Top