Avatud talude päeval külasta Põhja-Eesti kohaliku toidu pakkujaid

Kui oled Avatud talude päeval liikumas Põhja- ja Ida-Harjumaal ning Lääne-Virumaal, siis külasta Põhja-Eesti kohaliku toidu märgist kandvaid talusid. Meie talud on pere-ettevõtted, kelle tooted on puhtad, ehedad ja maitsvad. Panime kokku nimekirja osalevatest taludest koos väikeste soovitustega, et oskaksid oma teekonnaks just õigete talude külastuse planeerida.

  • Päris Tallinna lähedal leiad toredad ettevõtmised: Tervisekeskus Harmoonikum Viimsis ja Hindreku talu mesila Lagedi lähedal.

Kui oled pealinna veinihuviline, siis tee ring Valgejõe-Tapa-Kose kaudu, planeerides oma teekonda Valgejõe Veinivilla, Eesti Piiritustööstuse muuseumi Moel ja Habaja Viinavabriku. Ehk mahutad oma külaskäikude hulka ka Hõbeda Kitsefarmi, kus saad joogi kõrvale varuda kitsejuustu?

Lahemaal seiklejaid ootavad Vana-Sirge küülikutalu ja Valgejõe Veinivilla. Sellelegi ringile mahutad kenasti Hõbeda Kitsefarmi.

Rakvere kandis saad teha toreda ringi Karepa Ravimtaimeaias, Mäehansu talus ja Arkna Karjatalus.

Ida-Harjus saad kombineerida Habaja Viinavabriku ja Võtikmetsa talu külastuse – mõlemad on mõnusalt lähedal nii Tallinnale kui Raplale ja pole kaugel Tartu maanteest.

Väike-Maarja kandis ootavad külalisi Kaarli talu maitsvad pagaritooted ja Vinkymon.

Need on kõik Põhja-Eesti kohaliku toidu märgist kandvad talud, mis ootavad Avatud talude päeval külalisi:

Arkna Karjatalu
Eesti Piiritustööstuse muuseum ja külastuskeskus
Habaja Viinavabriku
Harmoonikum
Hindreku talu mesila
Hõbeda Kitsefarm
Kaarli talu
Karepa Ravimtaimeaed
Mäehansu talu
Valgejõe Veinivilla
Vana-Sirge küülikutalu
Vinkymon
Võtikmetsa talu

Pildil ootavad taludehuvilisi Hõbeda Kitsefarmi sõralised tited.

Top